smart


byutvikling.


Fra ubrukt tørkeloft til moderne bolig Innovative løsninger og miljøfokus Mindre klimaavtrykk med konvertering

Unike boliger i eksisterende og sentrumsnær bebyggelse x

I Sequoia jobber vi med å utvikle sentrumsnære boliger, og bidra til et bedre nabolag og bybilde. Vårt hovedfokus er på utvikling av eksisterende bygningsmasse og fortetting av bykjernen. I samarbeid med borettslag og sameier utvikler vi ubrukt areal og tilfører nye boliger til eksisterende bygningsmasse. Vi utvikler også tomteprosjekter med fokus på bærekraftig materialbruk, gode uteområder og nærhet til kollektivtransport

Sequoia ble stiftet i 2013 og har gjennom årene etablert seg som en ledende aktør innen loftsutbygging i Oslo. Oslo har stadig behov for nye boliger og vi forsøker å finne «hull» for å møte dette behovet. I Sequoia har vi et tverrfaglig team med bred erfaring fra investering, utvikling, prosjektledelse, arkitektur, bygging og salg. Vår spesialisering er konvertering, men vi gjør også rehabilitering, mulighetsstudier og nybygg, og har for tiden prosjekter i Oslo, Viken, Ålesund og Bergen.

Les mer om hva vi gjør

Hva vi kan bidra med x

Høy kompetanse

Vi benytter et team som innehar svært mye kompetanse innenfor bygg, og særlig innenfor loftsutvikling.

Høy kvalitet

Vi er perfeksjonister av natur, og har som mål å alltid levere høy kvalitet i samtlige steg i prosessen.

Trygghet

Vår tilnærming er å være den beste og tryggeste partneren for de vi samarbeider med.

Noen av prosjektene vi har under utvikling x

Se alle våre prosjekter

Se under for video av en nylig ferdigstilt leilighet i President Harbitz gatex

0

Planlagte leiligheter

0

kvm under utvikling

0

År med samlet eiendomserfaring

Sequoia-teamet x

Knut Olav Klokk

Daglig leder 416 42 880
knut@sequoia.no

Ulf Øyvind Lund

Prosjektutvikling / Investeringer 957 59 484
ulf@sequoia.no

Per Elling Sylte

Prosjektutvikling / Marked 952 18 008
per@sequoia.no

Frida Nilsen

Arkitekt
frida@sequoia.no

Erik Harstad

Prosjektutvikling erik@sequoia.no

Helene Sellevoll Karlsen

Arkitektpraktikant helene@sequoia.no

Andreas Mjelde

Forretningsutvikling / Finans andreas@sequoia.no

Sander Djupvik

Markedsanalyse sander@sequoia.no

Dorte Narum

Arkitektpraktikant dorte@sequoia.no

Johan H. Innvik

Økonomi johan@sequoia.no